Premier League: Τρίτο γκολ ο Χολέμπας

Τον δρόμο προς τα δίχτυα για τρίτη φορά στο εφετινό πρωτάθλημα της Premier League βρήκε ο Χοσέ Χολέμπας.

Ο Έλληνας διεθνής αριστερός φουλ μπακ πέτυχε το δεύτερο τέρμα της Γουότφορντ στη νίκη της ομάδας του με 3-2 επί της Κάρντιφ στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής στην Premier League.

Η Γουότφορντ άνοιξε το σκορ στο 16′ με τον Ντεουλοφέου και στο 52ο λεπτό ο Χολέμπας κατάφερε να σκοράρει, πετυχαίνοντας το τρίτο φετινό του γκολ στο αγγλικό πρωτάθλημα.

Στο Γουέμπλεϊ η Τότεναμ κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση της Μπέρνλι στις καθυστερήσεις με το γκολ του Ερικσεν (1-0). Νωρίτερα, νίκη για τη Μάντσεστερ Σίτι, καθώς οι «πολίτες» επικράτησαν 3-1 την Έβερτον στο «Έτιχαντ Στέιντιουμ» και «σκαρφάλωσαν» προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Νωρίτερα, με δύο γκολ του Γραμπριέλ Ζεσούς, η Μάντσεστερ Σίτι επικράτησε με 3-1 της Έβερτον και προσωρινά πέρασε στην κορυφή της Premier League.

Το αν θα επιστρέψει εκεί η Λίβερπουλ θα το γνωρίζουμε αύριο το απόγευμα, μετά το μεγάλο ντέρμπι των «κόκκινων» με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Ανφιλντ».

Το γκολ του Ελληνα αμυντικού:

Συνοπτικά τα αποτελέσματα της 17ης αγωνιστικής στην Premier League:

Μάντσεστερ Σίτι-Έβερτον 3-1 (22΄, 50΄ Γκαμπριέλ Ζεσούς, 69΄ Στέρλινγκ – 65΄ Κάλβερτ-Λιούιν)
Κρίσταλ Πάλας-Λέστερ 1-0 (39′ Μιλιβόγεβιτς)
Χάντερσφιλντ-Νιούκαστλ 0-1 (55′ Ροντόν)
Τότεναμ-Μπέρνλι 1-0 (90’+ Ερικσεν)
Γουότφορντ-Κάρντιφ 3-2 (16′ Ντεουλοφέου, 52′ Χολέμπας, 68′ Κουίνα-80′ Χόιλετ, 82′ Ριντ)
Γουλβς-Μπόρνμουθ 2-0 (12′ Χιμένεθ, 90′ Καβαλέιρο)