NBA: Οι Ράπτορς «προσγείωσαν» το Μιλγουόκι!

Ο Αντετοκούνμπο ήταν και αυτή τη φορά ο κορυφαίος της ομάδας του, όμως δεν κατόρθωσε να αποτρέψει την εντός έδρας ήττα του Μιλγουόκι από το Τορόντο, με 110-129.

Ουσιαστικά ο αγώνας κρίθηκε στο τρίτο δωδεκάλεπτο, όταν οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν επιμέρους σκορ 43-19 και μετέτρεψαν το 59-61 του ημιχρόνου σε 78-104.

Ο Γιάννης κατέγραψε στη στατιστική του 24 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 2 κλεψίματα κι έκανε 2 λάθη παίζοντας για 33 λεπτά, ενώ ο πρώτος σκόρερ των Καναδών ήταν ο Ιμπάκα (21 πόντοι), με τους Βαλαντσιούνας και ΝτεΡοζάν να συνεισφέρουν από 20.

Η Ατλάντα του Τάιλερ Ντόρσεϊ ηττήθηκε 89-110 στο Πόρτλαντ από τους Τρέιλ Μπλέιζερς. Ο 22χρονος ομογενής γκαρντ συμμετείχε για 10 λεπτά με απολογισμό 8 πόντους, 2 ριμπάουντ κι ένα κλέψιμο.