NBA: Άριστος Γιάννης, ήττα για Μιλγουόκι

Μόνος του πάλευε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που μπορεί να σημείωσε ακόμη ένα double double αλλά δεν κατόρθωσε να αποτρέψει την ήττα του Μιλγουόκι στο Ορλάντο από τους Μάτζικ, με 117-126.

Ο All Star των Μπακς είχε 38 πόντους, 10 ριμπάουντ, 7 ασίστ και 3 κλεψίματα παίζοντας για 40 λεπτά, ενώ πρώτος σκόρερ για τους γηπεδούχους αναδείχθηκε ο Σίμονς, με 35 πόντους.

Ο Κώστας Κουφός είχε θετική παρουσία στη νίκη (123-119) που πήρε στην παράταση το Σακραμέντο, με αντίπαλο το Μαϊάμι. Ο ομογενής σέντερ έπαιξε 18 λεπτά και είχε 6 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 μπλοκ, μία ασίστ κι ένα κλέψιμο.

Πρώτος σκόρερ για τους «Βασιλιάδες» ήταν ο Χιλντ με 24 πόντους, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Ντράγκιτς σταμάτησε στους 33 πόντους.