Europa League: Άνετη πρόκριση ο ΠΑΟΚ στα play off

Μπροστά σε περίπου 15.000 οπαδούς του ο ΠΑΟΚ μπήκε στο ματς με σκοπό να «καθαρίσει» όσο το συντομότερο την υπόθεση πρόκριση και να μην δώσει δικαιώματα στους άπειρους Ουκρανούς για να πιστέψουν στην έκπληξη.
Οι γηπεδούχοι άρχισαν να πιέζουν από τα πρώτα λεπτά και στο 24΄ ο Μπίσεσβαρ άνοιξε τη μπάλα για τον Μακ, ο Σλοβάκος την υποδέχθηκε και αφού πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του με τις διαδοχικές προσποιήσεις νίκησε τον Μαχαράτζε με δυνατό σουτ λίγο έξω από την περιοχή (1-0).
Η ελληνική ομάδα δεν κατέβασε το ρυθμό της και ζήτησε και το δεύτερο γκολ, το οποίο τελικά ήρθε πριν το τέλος του ημιχρόνου. Συγκεκριμένα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Τσίμιροτ βρήκε χώρο στη μεσαία γραμμή και με ένα απίστευτο σουτ από 35 μέτρα έστειλε τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Μαχαράτζε (2-0).