Σούπερ Λίγκα: Ο Ατρόμητος πέρασε με Κουλούρη από το Αγρίνιο

Ο Ευθύμης Κουλούρης έπιασε… δουλειά αμέσως στον Ατρόμητο και με δύο γκολ οδήγησε την ομάδα των δυτικών προαστίων σε νίκη στο Αγρίνιο επί του Παναιτωλικού με 2-1, στην πρεμιέρα των δύο συλλόγων στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά για να εκμεταλλευτούν την έδρα τους, αλλά ενάντια στη ροή του αγώνα ήταν οι Περιστεριώτες που άνοιξαν το σκορ με τον επιθετικό που ήρθε δανεικός από τον ΠΑΟΚ, στο 36΄.

Στο σημείο εκείνο ο Γιαννούλης εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, ο Κουλούρης πήρε την κεφαλιά, η μπάλα πέφτοντας από το κεφάλι του βρήκε στο πόδι του και με αυτό τον απίθανο τρόπο «κρέμασε» τον Κυριακίδη, για το 0-1.

Πέντε λεπτά αργότερα από βαθιά μπαλιά η άμυνα του Ατρομήτου αδράνησε, ο Μανά έφυγε μόνος μπροστά, ο Ρισβάνης άπλωσε το χέρι και ο αντίπαλός του έπεσε, με τον Μάζουρεκ να ισοφαρίζει εκτελώντας το πέναλτι στο κέντρο της εστίας και τον Μέγερι να βρίσκει την μπάλα.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο, αλλά η πλάστιγγα έγειρε στην πλευρά των φιλοξενούμενων στο 76ο λεπτό, με πανομοιότυπο τρόπο: ο Γιαννούλης σέντραρε και ο Κουλούρης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό σκορ.