Βόλεϊ: βρήκαν τον… δάσκαλό τους

Μία αγωνιστική πριν την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου σταμάτησε το αήττητο του Ολυμπιακού στις εγχώριες διοργανώσεις. Δράστης ο Φοίνικας Σύρου που επικράτησε με 3-2 στο κλειστό του Ρέντη.
Ο Ολυμπιακός έχασε το αήττητο αλλά έχει εξασφαλίσει εδώ και καιρό την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο. Η ομάδα του Μπράνκο Νίκολιτς είχε μάλιστα προηγηθεί με 2-0 σετ, οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν και όλα κρίθηκαν στο 5ο σετ.
Στα υπόλοιπα παιχνίδια της 21ης αγωνιστικής σημειώθηκαν τα αποτελέσματα: Παναθηναϊκός – Ηρακλής 3-0, Ηρακλής Χαλκίδας – Κύζικος 1-3, ΠΑΟΚ – Παναχαϊκή 3-1, Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Παμβοχαϊκός 0-3, ΑΟΠ Κηφισιάς – Ορεστιάδα 3-0.
Εν τω μεταξύ, στη συνάντηση με την οποία έπεσε η αυλαία της 20ής αγωνιστικής στην Α1 Γυναικών, η Ηλιούπολη νίκησε 3-2 με ανατροπή στην έδρα της το Μαρκόπουλο.
Με τις δυο ομάδες να παίζουν χωρίς βαθμολογικό άγχος, οι φιλοξενούμενες ξεκίνησε καλύτερα και προηγήθηκαν με 2-0 σετ, ωστόσο, όσο περνούσε η ώρα η Ηλιούπολη ανέβαζε στροφές και πιέζοντας την ομάδα των Μεσογείων κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση κα εν συνεχεία στη νίκη, εκμεταλλευόμενη και τα λάθη των νεαρών αθλητριών των φιλοξενούμενων.