Σούπερ Λίγκα: Ο Ολυμπιακός έπιασε κορυφή μετά το 3 – 1 στην Κέρκυρα

Ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε να χάνει με 1-0 τελικά επικράτησε με 3-1 της Κέρκυρας, για την 12η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 16ο λεπτό ο Γρομητσάρης, ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Σισέ στο 46ο λεπτό, Τζούρτζεβιτς στο 65΄και Μάριν στο 68΄.
«Στο πρώτο είχαμε ευκαιρίες για την ανατροπή. Σίγουρα το γκολ που δεχτήκαμε από στημένη φάση μας προβλημάτισε, μας έβγαλε από τον ρυθμό, αλλά αντιδράσαμε γρήγορα στο δεύτερο μέρος», δήλωσε ο προπονητής του Ολυμπιακού, Τάκης Λεμονής, μετά το τέλος του αγώνα στη συνδρομητική τηλεόραση.
Οι «ερυθρόλευκοι» μετά τη νίκη επί της Κέρκυρας βρίσκονται στην κορυφή της βαθμολογίας με ένα ματς περισσότερο από την ΑΕΚ που τη Δευτέρα στις 19.30 υποδέχεται τον Πλατανιά.