Ο Παναθηναϊκός ισοπέδωσε τον Αστέρα μέσα στην Αρκαδία.

Ένα «μαγικό» πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετό για τον Παναθηναϊκό να πετύχει τέσσερα γκολ εναντίον του Αστέρα Τρίπολης και με το εμφατικό 5-0 να πάρει μεγάλη νίκη στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Super League.

Οι παίκτες του Μαρίνου Ουζουνίδη έκαναν… πάρτι στην άμυνα των Αρκάδων και παίζοντας τον… ορισμό της αντεπίθεσης κατάφερε να δώσει διαδικαστικό χαρακτήρα στο παιχνίδι. Μάλιστα, τα 4 από τα 5 γκολ του αγώνα τα είχε βάλει μέχρι το πρώτο 40λεπτο. Ο Κλωναρίδης στο 7΄, ο Μπεργκ στο 9΄, ο Μολέδο στο 30΄, ο Εμποκού στο 39΄ κι ο Μπουμάλ στο 83΄.

Η «βαριά» ήττα από τον Παναθηναϊκό στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης» (0-5) επέφερε εξελίξεις στην πελοποννησιακή ομάδα, με τον Δημήτρη Ελευθερόπουλο να αποτελεί παρελθόν από τον πάγκο.

Η ανακοίνωσε που εξέδωσαν οι Αρκάδες αναφέρει: «Η ΠΑΕ ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας με τον προπονητή Δημήτρη Ελευθερόπουλο και του εύχεται καλή συνέχεια σε ό,τι κι αν κάνει στην καριέρα του».