ΝΒΑ: Νέο ρεκόρ καριέρας για Αντετοκούνμπο

Οι Ντάλας Μάβερικς βρέθηκαν σε εξαιρετική ημέρα και διέσυραν τους Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο με 111-79 διακόπτοντας έτσι το νικηφόρο σερί των τεσσάρων νικών για τα ελάφια.
Ο διεθνής Έλληνας παίκτης ωστόσο διασώθηκε με την εμφάνιση του. Έκανε double double από το πρώτο ημίχρονο, καθώς στα πρώτα 24 λεπτά του αγώνα είχε 11 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ τελικά ολοκλήρωσε το ματς με 24π. και 17 ριμπάουντ, μαζί με τρία κλεψίματα και δύο ασίστ, σε 40 λεπτά συμμετοχής. Ο Αντετοκούνμπο έκανε ρεκόρ καριέρας στα ριμπάουντ, στη συγκεκριμένη αναμέτρηση.
Από την πλευρά των νικητών, ο Γουέσλεϊ Μάθιους είχε 22 πόντους, ενώ στους 20 σταμάτησε ο Τζέι Τζέι Μπαρέα. Αυτή ήταν η έβδομη φετινή ήττα των «ελαφιών» σε 15 ματς, ενώ οι «Μαβς» πανηγύρισαν την τρίτη τους νίκη σε 17 αγώνες.