ΝΒΑ: Αλάνθαστος ακόμη μια φορά ο Αντετοκούνμπο, οι Μπακς πέρασαν και από το Πόρτλαντ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και οι Μπακς πέρασαν από το Πόρτλαντ επικρατώντας με 103-91 των Μπλέιζερς.
Την παράσταση ωστόσο, έκλεψε για μία ακόμα φορά ο έλληνας σουπερ σταρ με τη γεμάτη στατιστική του καθώς έκανε τα πάντα μέσα στο παρκέ.
Σε 37 λεπτά συμμετοχής, σημείωσε 20 πόντους, μάζεψε 9 ριμπάουντ, μοίρασε 5 ασίστ, έκανε 3 κλεψίματα και ισάριθμα κοψίματα ενώ τελείωσε το ματς αλάνθαστος.
Η ομάδα του Μιλγουόκι έχτισε μια διαφορά από το πρώτο 12λεπτο και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με σκορ 60-45.
Η διαφορά μεγάλωσε ακόμα περισσότερο στο τέλος της τρίτης περιόδου, ωστόσο στην τέταρτη, οι Μπακς χαμήλωσαν το ρυθμό στο παιχνίδι τους για να έρθει το τελικό 103-91.
Τα «ελάφια» είχαν σε μεγάλο βράδυ τους Μίντλεντον και Μπλέντσο που σημείωσαν από 26 και 25 πόντους αντίστοιχα.
Από την ομάδα του Πόρτλαντ, ξεχώρισε ο Νούρκιτς με 25 πόντους.