Nations League-4η αγωνιστική

Στο Μπέλφαστ, για τον όμιλο της Ελλάδας, ο Κακουλλής έβαλε μπροστά την Κύπρο στο 32 και στο 51 έκανε το 0-2, γκολ το οποίο επικυρώθηκε από έλεγχο VAR.

Η Βόρεια Ιρλανδία δεν κατέθεσε τα όπλα. Έπειτα από πολλά λάθη της αντίπαλης άμυνας, ο ΜακΝερ μείωσε στο 71 και στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Εβανς ισοφάρισε 2-2.

Πρώτη κατηγορία, 2ος όμιλος, η Ισπανία έφτασε τους 8 βαθμούς, σκοράροντας στο 24 με τον Σολέρ και με τον Σαράβια στο 75 σε βάρος της Τσεχίας, η οποία είχε βασικό τον Μπράμπετς του Αρη και στον πάγκο τον Βατσλίκ του Ολυμπιακού.

Για την πρωτιά της Ισπανίας, φρόντισε και η Ελβετία, σκοράροντας με τον Σεφέροβιτς, στο 57ο δευτερόλεπτο επί τις Πορτογαλίας που δεν είχε τον Ρονάλντο. Ως αλλαγή αγωνίστηκε στους Ελβετούς ο 20χρονος Λεωνίδας Στεργίου, ο οποίος έχει Έλληνα πατέρα.

Τρίτη νίκη σε τέσσερις αγώνες για τους Νορβηγούς στον 4ο όμιλο της 2ης κατηγορίας. Ο Χάνλαν το 1-0 στο 10.

Πέναλτι ο Ολσεν στον Σόρλοθ και ο Χάνλαν ξαναχτύπησε από άσπρη βούλα. Ο Φόσμπερκ έδωσε ελπίδες στους Σουηδούς στο 62, αλλά στο 77 ο Σόρλοθ τους έκοψε τα φτερά. Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Γκιοκέρες στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στη 2η θέση του γκρουπ, η Σερβία, η οποία στο 8 προηγήθηκε στη Λουμπλιάνα με τον Ζίφκοβιτς του ΠΑΟΚ, ενώ στο 35 έκανε το 0-2 ο Μίτροβιτς. Ο Τσέριν στο 48 μείωσε για τους Σλοβένους. Έπειτα από ασίστ του Κούρτιτς (ενός ακόμα παίκτη του ΠΑΟΚ) ο Σέσκο ισοφάρισε.