Η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 79-73 στο ΣΕΦ τον Ολυμπιακό

Την ήττα με σκορ 79-73 γνώρισε ο Ολυμπιακός από τη Ρεάλ Μαδρίτης στο ΣΕΦ για την 28η αγωνιστική της Ευρωλίγκας στο μπάσκετ και παρέμεινε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.
Η ισπανική ομάδα ήταν καλύτερη κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης έχοντας πρωταγωνιστές τους Γιουλ και Ράντολφ εκμεταλλεύτηκε τις κακές επιλογές των αντιπάλων της και έφτασε στην επικράτηση.
Στο πρώτο μέρος οι δυο ομάδες είχαν ισορροπία στο παιχνίδι τους με τον Μιλουτίνοβ από τη μια πλευρά και τον Ράντολφ από την άλλη να δίνουν λύσεις τελείωσαν το δεύτερο δεκάλεπτο με 37-37.
Στη συνέχεια ο Γιούλ ανέβασε την απόδοσή του και έδωσε πολλές λύσεις στην οργάνωση του παιχνιδιού για τη Ρεάλ, ενώ και οι Χάντερ, Ματσιούλις ήταν πολύ καλοί.
Έτσι η Ρεάλ προηγήθηκε με εννέα πόντους διαφορά δυο λεπτά πριν τη λήξη και κατάφερε να πάρει τη νίκη με το τελικό 79-73.
Λίγα δευτερόλεπτα πριν τη λήξη του αγώνα τραυματίστηκε στο πόδι ο Ματ Λοτζέσκι, ο οποίος αποχώρησε υποβασταζόμενος και διακομίσθηκε απευθείας στο ιατρείο του γηπέδου.
Δεκάλεπτα: 20-19, 37-37, 54-58, 73-79