Champions League: Με κορυφαίο τον Ρονάλντο η Ρεάλ κέρδισε 2-1 τη Μπάγερν στο Μόναχο

Με πρωταγωνιστή τον Κριστιάνο Ρονάλντο, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 2-1 τη Μπάγερν στο Μόναχο και βρίσκεται «αγκαλιά» με το «εισιτήριο» της πρόκρισης στους ημιτελικούς του Champions League.
Ο κορυφαίος παίκτης του κόσμου για το 2016 ήταν αυτός που έκανε τη διαφορά στην «Αλιάνζ Αρένα». Πέτυχε και τα δύο γκολ των «μερένγκες» στο δεύτερο μέρος, ενώ ήταν αυτός που ανάγκασε τον Χάβι Μαρτίνεθ να υποπέσει σε δύο σκληρά φάουλ μέσα σε λίγα λεπτά και να δει την κόκκινη κάρτα του Ριτσόλι στο ξεκίνημα της επανάληψης.
Οι «μερένγκες» βρήκαν την αντίπαλό τους με πολλά προβλήματα (δεν αγωνίστηκαν οι Λεβαντόφσκι και Χούμελς), είχαν και την τύχη με το μέρος τους, οπότε έφυγαν νικητές από το Μόναχο και δύσκολα θα χάσουν την πρόκριση για τους ημιτελικούς του Champions League στη ρεβάνς της επόμενης εβδομάδας (18/04) στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου».